Szkoła Podstawowa nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Nysie

Strona główna

Dzisiaj na tablicy

KLASY SPORTOWE

Akademia KS Polonia Nysa i SP10 Nysa ogłaszają nabór do klas sportowych – piłka nożna.

   


KASIA (PONOWNIE) NAJLEPSZA!

Po niedawnych sukcesach w konkursie języka polskiego, uczennica klasy 7d Katarzyna Stawik odniosła właśnie kolejny triumf. Kasia zajęła I miejsce w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej. Konkurs ten zachęcał uczestników zarówno do zgłębienia historii i kultury Kresów Wschodnich, jak i do poszukiwania korzeni własnej rodziny, pochodzącej z tamtych terenów. Talent Kasi nie zna granic – the sky is the limit! Serdecznie Ci gratulujemy.
Opiekunką uczennicy jest Pani Izabela Przybyszewska.

      

 

Opracowała: Izabela Przybyszewska


KONKURS CZYTANIA UTWORÓW ANGLOJĘZYCZNYCH

Zapraszamy uczniów klas 4 i 5 do wzięcia udziału w konkursie pięknego czytania w języku angielskim. Uczestnicy konkursu powinni wybrać dowolną pozycję literatury anglojęzycznej (opowiadanie, bajka, powieść), nauczyć się pięknie czytać dowolny fragment tego utworu, a następnie nagrać 1-minutowy film przedstawiający występ. Film należy wysłać do nauczycieli języka angielskiego na adres: sp10nysaangielski@gmail.com wpisując w tytule maila swoje dane (imię, nazwisko i klasę). Na Wasze nagrania czekamy do wtorku, 30.04.2024 r. Zachęcamy do udziału i trzymamy kciuki za piękne występy.  
Regulamin konkursu dostępny tutaj.

 

Opracowali: Wojciech Łucjanek i Krzysztof Siemasz


OLBRZYMI SUKCES CZYTELNICZY

W dniach 9-12 kwietnia 2024 r. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie odbywał się V Gminny Konkurs Pięknego Czytania, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy – laureaci eliminacji szkolnych konkursu, czytali losowo wybrany, adekwatny do swojego wieku, fragment tekstu przygotowany przez organizatorów. W tym roku szkolnym osiągnęliśmy olbrzymi sukces w każdej kategorii wiekowej.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Trzymamy kciuki za Marysię i Maję, które będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Pięknego Czytania.

Wyniki:
klasy III-IV:
I miejsce – Maria Grodzka, kl. IV c,
wyróżnienie – Lena Kos, kl. IV d,

 

klasy V-VI:
I miejsce – Maja Dąbkowska, kl. VI d,
wyróżnienie: Wiktoria Kamińska, kl. VI c,

 

klasy VII-VIII:
wyróżnienie – Konrad Stefański, kl. VII c,

 

Opracowały: Marzena Bargiel i Joanna Nowak

Aktualności