Dzisiaj na tablicy

ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY

Odwiedźcie nas! Czekamy tutaj: https://youtu.be/_CwK31qe-ps

SUKCES RECYTATORSKI NASZYCH UCZENNIC!

W XXII Konkursie Recytatorskim "Nysa w poezji" udział wzięły trzy uczennice naszej szkoły: Maja Bąkowska i Zofia Celary z klasy 6b oraz Aleksandra Szymańska z klasy 7b. Z radością informujemy, że w kategorii klas 5 – 6 wyróżnienie otrzymała Maja Bąkowska, a w kategorii klas 7 – 8 drugie miejsce zajęła Aleksandra Szymańska.
Gratulujemy!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ  MATEMATYKI

Międzynarodowy Dzień  Matematyki i Dzień Liczby Pi, zwanej ludolfiną, stał się okazją, aby uświadomić uczniom klas IV – VIII, jak ważną dziedziną nauki jest matematyka, która towarzyszy nam wszędzie, niezależnie od tego, czym się zajmujemy. Wykorzystywana jest w różnych dziedzinach wiedzy i w życiu codziennym. Stanowi też inspirację dla artystów i muzyków.
Liczba Pi,  to najsłynniejsza stała matematyczna, z którą wiąże się wiele ciekawostek i legend. Na lekcjach matematyki, z okazji święta liczby Pi, odbyły się ciekawe zajęcia, podczas których uczniowie mieli okazję zgłębić tajemnicę tej magicznej liczby. Organizowane były  różne konkursy matematyczne, które sprawiły wiele przyjemności zarówno uczniom jak i nauczycielom. Ponadto uczniowie mieli możliwość wykazania się kreatywnością, malując plakaty inspirowane liczbą Pi. To był dzień, który pokazał uczniom, że matematykę można polubić.

Opracowali: nauczyciele matematyki

SPOTKANIE Z PISARKĄ, PANIĄ  MAŁGORZATĄ STRĘKOWSKĄ-ZAREMBĄ

Dnia 14 marca 2024 r. uczniowie klas IVa i IVc uczestniczyli w niecodziennej lekcji języka polskiego, która odbywała się w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie. Było to spotkanie z Panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą, pisarką, dziennikarką, współautorką podręczników, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Autorka opowiadała o bohaterach swoich książek i przeżywanych przez nich przygodach, początkach kariery pisarskiej oraz o tym, skąd czerpie pomysły na pisanie. Czytała również zabawne fragmenty ze swoich dzieł, zadawała dzieciom interesujące zagadki. Po spotkaniu młodzi czytelnicy otrzymali dedykacje do zakupionych książek oraz autografy na zakładkach. Dziękujemy Paniom z Biblioteki Publicznej za zaproszenie nas i za tak twórczo spędzony czas. Wyjście zorganizowały: Joanna Nowak i Marzena Bargiel.

Opracowała: Joanna Nowak

MOCNI CHEMICY Z SP10

Dnia 14 marca 2024 r. w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w Kędzierzynie-Koźlu odbyła się XIII edycja Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego "Chemiczna głowa". Uczniowie naszej szkoły powtórzyli sukces z ubiegłego roku. I miejsce zdobyła Julia Łapińska, II miejsce zajął Michał Kamienik a V miejsce Szymon Sajek. W konkursie brało udział 17 drużyn 3-osobowych – zespół SP10 zajął I miejsce. Współzawodnictwo składało się z dwóch części: teoretycznej (test z wiedzy chemicznej) i praktycznej (rozwiązywanie praktycznych zadań laboratoryjnych). Zmagania odbywały się pod patronatem Opolskiego Kuratora Oświaty i Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A.
Ogromne gratulacje dla naszych młodych chemików!