NIEKTÓRZY LUBIĄ POEZJĘ…

We wtorek, 14 listopada 2023 r. w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z nyską poetką Panią Janiną Muzyką-Łopuch, która już kolejny raz odwiedziła naszą szkołę.

Uczestnikami byli uczniowie klasy 7a oraz nauczyciele Joanna Nowak i Marzena Bargiel. Pani Janina Muzyka-Łopuch opowiadała o początkach swojej twórczości, czytała wiersze, pokazywała zdjęcia, tomiki poezji, zachęcała do czytania książek. Odpowiadała też na pytania młodzieży. Niewątpliwie była to nietypowa i niezwykle pouczająca lekcja języka polskiego, która uświadomiła młodym ludziom, iż tak naprawdę natchnienia należy szukać w sobie samym. Trzeba wyruszyć w podróż w głąb siebie, bo tylko tam jest prawdziwe źródło inspiracji.

Organizatorzy: Joanna Nowak, Marzena Bargiel