SPRZĄTANIE ŚWIATA

27 września 2023 r., uczniowie klas 4a i 4b wzięli udział w międzynarodowej Akcji Sprzątanie świata – Polska 2023.

Rodzima edycja Akcji Sprzątanie świata odbyła się w tym roku już po raz 30. Hasło tegorocznej Akcji brzmiało: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Jej celem było kształtowanie świadomości, dostrzeżenie problemu śmieci zalęgających w otoczeniu oraz pokazanie dzieciom, jak prostymi działaniami można zmieniać ten stan. Poprzez aktywne uczestnictwo w sprzątaniu uczniowie naszej szkoły pokazali, że zależy im na czystym otoczeniu, a zagadnienia ekologiczne nie są im obce. Uczniów uczestniczących w Akcji czynnie wspierali nauczyciele: Agnieszka Marynowicz, Kamila Miękina, Marzena Glazunow oraz Edward Bułka.

Opracowali: Agnieszka Marynowicz i Edward Bułka