WIECZÓR Z POEZJĄ

W piątkowy wieczór 15 września br. w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Nysie ponownie zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, laureaci Gminnego Konkursu Recytatorskiego, na wieczorku poetyckim.

W spotkaniu uczestniczyli nyscy poeci, przedstawiciele władz miasta oraz wielu mieszkańców Nysy. Na uroczystość nasi artyści zostali zaproszeni przez nyską poetkę Panią Krystynę Wawrzkiewicz-Dąbrowską, inicjatorkę wydania najnowszego tomiku „Nysa w poezji. Wiersze poetów ziemi nyskiej dla uczczenia jubileuszu 800-lecia miasta Nysa”. Zofia Celary i Maja Bąkowska z kl. 6b oraz Michał Nakonieczny z kl. 7b recytowali wiersze o Nysie, a także czytali utwory ze wspomnianej jubileuszowej antologii.

Gratulujemy wspaniałych występów!

Opracowała: Anna Serba