UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY – KAROL WOŚ I MICHAŁ DRAPAŁA WYRÓŻNIENI W XXI EDYCJI KONKURSU WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

31 maja 2023 r. Karol Woś i Michał Drapała wzięli udział w XXI edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym w Opolu. Zmierzyli się z 53 uczestnikami, z 24 szkół.

Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące m. in. podziału administracyjnego Polski w poszczególnych latach, zadań Sejmiku, samorządowych instytucji kultury czy regionów partnerskich województwa opolskiego. Po zdobyciu odpowiedniej ilości punktów w części pisemnej, chłopcy odpowiadali na pytania w części ustnej oraz przedstawiali przygotowane przez siebie prezentacje. Opiekunami uczniów były pani Małgorzata Żaczek i pani Ewa Chojecka.

Konkurs wiedzy o samorządzie terytorialnym