Informacja dla Rodziców

Informacja dotycząca realizacji przez naszą szkołę, w roku szkolnym 2023/2024,  "Programu dla szkół".
Program ten to unijny projekt koordynowany przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który polega na dostarczaniu dzieciom owoców, warzyw oraz mleka i przetworów mlecznych. Jest on kontynuacją dwóch programów: „Mleko w szkole” oraz „Owoce i warzywa w szkole”. Głównym celem „Programu dla szkół” jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych poprzez dostarczanie uczniom produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych. Dzięki temu dzieci od najmłodszych lat poznają smaki zdrowych przekąsek.
W każdym półroczu roku szkolnego 2023/2024 jedno dziecko może otrzymać:

• 32 porcje owoców i warzyw, tj. jabłka, gruszki, śliwki (w I półroczu), truskawki (w II półroczu),
  • soki jabłkowo-malinowe – nowość w roku szkolnym 2023/2024!
  • marchewki, rzodkiewki, papryka słodka (w I semestrze), kalarepa,
  • pomidorki,
  • 25/26 porcji mleka i przetworów mlecznych, tj. mleko białe, serki twarogowe, jogurty i kefiry naturalne.

UWAGA! Poniższy plik do pobrania będący informacją dla rodziców i opiekunów, opublikowany w ubiegłym roku, pozostaje aktualny.