DZIEŃ EDUKACJI PRAWNEJ W SĄDZIE REJONOWYM W NYSIE

W dniu 15.03.2023 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie (klasa VII b i VIII e), na zaproszenie  Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”,  uczestniczyli w Dniu Edukacji Prawnej w Sądzie Rejonowym w Nysie. Hasłem i motywem przewodnim tego dnia był: „Sprawczy obywatel”.

Uczniowie  brali udział w warsztatach przygotowanych przez Sędziów Sądu Rejonowego w Nysie: p. Remigiusza Drzewieckiego oraz p. Bartłomieja Madejczyka. Mieli możliwość przeprowadzenia  symulacji rozprawy dotyczącej hejtu i przemocy rówieśniczej.

Wizyta młodzieży naszej szkoły w Sądzie Rejonowym była bardzo ważna między innymi dlatego, że młodzi ludzie poznali swoje prawa, dowiedzieli się, gdzie można znaleźć potrzebne informacje, szukać pomocy, ale również tego, aby zdawali sobie sprawę z konsekwencji, jakie niesie za sobą  łamanie prawa.

Nauczyciele: Anna Janczar, Agata Lisik, Ewa Chojecka