13 czerwca na terenie pałacu gen. Dąbrowskiego w Winnej Górze (wielkopolskie) odbył się I Ogólnopolski Zlot Dzieci i Młodzieży Szkół imienia Generała Jana Henryka Dąbrowskiego. Tytułowy bohater polskiego hymnu narodowego stworzył w pałacu rodzaj "narodowego sanktuarium". Po upadku Napoleona Dąbrowski na stałe osiadł w Winnej Górze, a pałac stał się ważnym ośrodkiem polskiej myśli narodowej.

Naszą szkołę reprezentowali wybrani uczniowie klas VII i VIII - prawdziwi pasjonaci historii, na których czekał bogaty program m.in. uroczysta defilada z udziałem generała Dąbrowskiego, pokaz kawalerii, gra terenowa, zajęcia sportowe i multimedialne, zadania historyczne, oraz wieczorny pokaz wideo mappingu - ale to tylko część atrakcji, w których uczestniczyło prawie 300 uczniów z całej Polski.

Zlot szkół J.H. Dąbrowskiego