Maj miesiąc książki - ,,Pogubione literki w trawie, zaczynamy piknikowe czytanie”

Miesiąc maj to miesiąc książki, w związku z tym w klasach edukacji wczesnoszkolnej odbyła się akcja promująca czytanie. Korytarze szkolne zostały udekorowane hasłami i postaciami dzieci czytających książki, a w klasach powstawały plakaty zachęcające do czytania.

W dniach 16 do 27 maja  odbyła się główna część akcji, czyli - ,,Pogubione literki w trawie, zaczynamy piknikowe czytanie”, podczas której uczniowie w miłych okolicznościach natury czytali książki. Wielu uczniów wypożyczyło książki ze szkolnej biblioteki, albo czytali swoje ulubione woluminy z domowej biblioteczki.

Akcji towarzyszyły także konkursy: klasy pierwsze wykonywały ,,Słoneczkową zakładkę do książki”, klasy drugie projektowały okładki ulubionej książki, a klasy trzecie układały hasła i hasełka o czytaniu i książkach.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielkom za uczestnictwo w akcji promującej czytanie w naszej szkole. Mamy nadzieję, że wspólne czytanie książek przyniosło wszystkim wiele radości. Zapraszamy za rok!

Organizatorzy akcji: U.Rogacz, A.Dziedzic, M.Bandurska

Więcej zdjęć >>>