ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI w SP-10

Światowy Dzień Ziemi 2023 odbył się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Dzień Ziemi to coroczne wydarzenie obchodzone w naszej szkole 22 kwietnia. Celem jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony środowiska naturalnego oraz podkreślenie roli, jaką odgrywa Ziemia w życiu każdego z nas. Edukacja dotycząca negatywnego wpływu aktywności człowieka na środowisko oraz propagowanie działań na rzecz jego ochrony to, ponownie, główne akcenty obchodów tegorocznego święta naszej planety. Przeprowadzony został konkurs plastyczny, w ramach którego uczniowie zaprezentowali plakaty i rysunki na ten temat. Dodatkowo, na lekcjach biologii i przyrody oraz w trakcie godzin wychowawczych, uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą ochrony środowiska. Kolejnym punktem obchodów Dnia Ziemi była wycieczka do pobliskiego parku i nad rzekę. Uczestnicy, wyposażeni w lornetki, kompasy i aparaty fotograficzne, mogli zobaczyć, jak piękna jest nasza planeta. Dlatego tak ważne jest, aby ją chronić. Uczniowie klas VI-VIII wzięli udział w konkursie ekologicznym. Jego wyniki:

I miejsce zajęli: Angelika Konior (VIIIf) i Adam Nowak (VIIIf);

II miejsce: Marta Gach (VIIIc);

III miejsce: Bartosz Daniel (VIa).

Z kolei uczniowie klas IV uczestniczyli w quizie przyrodniczo-ekologicznym. Wyniki quizu:

I miejsce ex aequo: Aleksandra Fałdzińska, Miłosz Madera oraz Weronika Sabat;

II miejsce: Hanna Rystwej;

III miejsce ex aequo: Oliwia Bryła, Antonina Osuch, Milena Salamon, Marcelina Szyndler oraz Aleksandra Ślusarz.

Uczestnikom wszystkich konkursów gratulujemy wspaniałej wiedzy przyrodniczo-ekologicznej i talentu plastycznego. Mamy nadzieję, że wszystkie akcje, w których uczestniczyliście zainspirowały Was do działania w celu poprawy jakości życia na Ziemi. Akcję Dnia Ziemi w szkole przygotowali nauczyciele biologii i przyrody Agnieszka Marynowicz i Edward Bułka.

dzień_ziemi_2023_1

dzień_ziemi_2023_2