„CHEMICZNE GŁOWY” Z „DZIESIĄTKI”

Dnia 15 marca 2023r. w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Reja w  Kędzierzynie-Koźlu, odbyła się XII edycja Międzyszkolnego Konkursu Chemicznego „Chemiczna Głowa”. W konkursie uczestniczyli przedstawiciele 23 szkół podstawowych z województwa opolskiego. Do konkursu przystąpiły 3-osobowe zespoły uczniowskie. Konkurs składał się z dwóch etapów: etap I – sprawdzian wiedzy z części teoretycznej – indywidualna praca uczniów, etap II – test umiejętności praktycznych – zespołowe rozwiązywanie zadania laboratoryjnego. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Grupa Azoty ZAK S.A., Opolski Kurator Oświaty oraz Starostwo Powiatowe Kędzierzyn-Koźle.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 w Nysie zajęli I miejsce drużynowo oraz II miejsce indywidualnie. Skład zwycięskiej drużyny:

Paweł Śliwa kl. 8c, Piotr Tomasiak kl. 8b i Arkadiusz Cygan kl. 8b;

II miejsce – nagroda indywidualna – Paweł Śliwa kl. 8c;

Drużynę wspierali kibice: Matylda Basza kl. 8e, Hanna Nawrot kl. 8e, Filip Sikora kl. 8c, którzy wzięli udział w grze terenowej.

Sukcesy uczniów są także sukcesem Pani Magdaleny Gaborskiej, nauczycielki chemii, która z wielkim zaangażowaniem i powodzeniem przekazuje tajniki wiedzy chemicznej swoim uczniom.  Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

Opracowała: Magdalena Gaborska