Szkoła Podstawowa nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Nysie

Sprzątanie Świata 2022

16 września 2022 roku klasy siódme naszej szkoły wzięły udział w 29 Akcji Sprzątania Świata pod hasłem WSZYSKIE ŚMIECI SĄ NASZE.

Uczniowie odwiedzili Regionalne Centrum Przetwarzania Odpadów w Domaszkowicach, gdzie mieli okazję obserwować proces segregacji odpadów, dowiedzieć się, co dzieje się ze śmieciami, kiedy trafią już do zakładu i na czym polega praca w tutejszym przedsiębiorstwie. Po otrzymaniu sporej dawki wiedzy, siódmoklasiści mogli się sprawdzić, rozwiązując zadania w karcie pracy przygotowanej przez Gminę Nysa. Celem akcji było poszerzenie wiedzy uczestników na temat obiegu odpadów poprzez zapoznanie ich z poszczególnymi etapami przetwarzania odpadów oraz utrwalenie zasad segregacji odpadów. Dodatkowo uczniowie uporządkowali teren wokół szkoły.
A. Marynowicz, E. Bułka

Więcej zdjęć >>>