Piknik Integracyjny dla dzieci SP10, SP2 i SP5 oraz uczniów z Ukrainy.

23 czerwca 2022 roku, w Twierdzy Nysa – Fort II, odbył się Piknik Integracyjny. Sponsorem imprezy był  Umicore, a uczestnikami  uczniowie nyskich szkół: SP10, SP2 i SP5, do których uczęszczają dzieci z Ukrainy.

Integracja dzieci polegała na aktywnym uczestniczeniu w  warsztatach garncarskich, kowalskich, artystycznych i kulinarnych oraz zabawach sportowych i tanecznych. Dzieci mogły również zaprezentować swoje talenty artystyczne i umiejętności sportowe, a także brać udział w poszukiwaniu skarbu, wykazując się kreatywnością i sprytem.

Piknik_PL-UA

Nie zabrakło również pysznego poczęstunku, a wspólna biesiada zbliżyła do siebie dzieci.

Piknik polsko – ukraiński okazał się wspaniałym pomysłem na integrację dzieci. Był to niewątpliwie miło spędzony czas .